بررسی زمینه همکاری اداره کل زیرساخت و ارتباطات و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات با جهاد دانشگاهی در نشستی مشترک

۰۹ تیر ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۹ کد : ۲۰۰۹ دیدار ها اخبار دسته اول اخبار عمومی
تعداد بازدید:۱۸۴
محمدحسین شاهینی مدیر ارتباطات زیرساخت استان قم و جواد غلامپور مدیرکل سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم و دکتر حمید عباسی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پیام وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در دفتر معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان قم با این نهاد انقلابی دیدار و گفتگو کردند.
بررسی زمینه همکاری اداره کل زیرساخت و ارتباطات و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات با جهاد دانشگاهی در نشستی مشترک

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم در ابتدای این دیدار علی حسینی سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی ضمن خیر مقدم و معرفی فعالیت‌ها و مراکز مختلف جهاد دانشگاهی قم پرداخت و گفت: باعث افتخار است که بتوانیم فعالیت‌های مشترکی با سازمان زیرساخت ارتباطات استان قم و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان قم داشته باشیم.

حسینی گفت: در حوزه فرهنگی سازمان دانشجویان ایران به عنوان بزرگترین شبکه دانشجویی در کشور در جهاد دانشگاهی مستقر است که در شعبه قم در ۷ دفتر دانشگاهی فعالیت فرهنگی و دانشجویی و فناورانه و پژوهشی پگیری و انجام می‌شود و هرساله میزبان فعالیت‌های ترویجی و مسابقات و جشنواره و کارگاه‌های متنوعی است.

حسینی ادامه داد: خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا (تخصصی قرآن کریم) دو خبرگزاری تاثیرگزار در استان قم هستند که همواره در اخبار روز را در استان رصد می‌کنند و بازتاب می‌دهند، دارای سرویس‌های تخصصی و جزو پرمخاطب ترین خبرگزاری‌های استان هستند که در این نهاد انقلابی مستقرند.

سرپرست معاونت آموزش جهاد دانشگاهی قم ادامه داد: در حوزه معاونت آموزش جهاد دانشگاهی قم دارای ۸ کارگروه آموزشی به صورت تخصصی است که در قالب ۳ مرکز آموزشی زبان‌های خارجی، مرکز فناوری اطلاعات و فنی مهندسی و مرکز آموزش‌های علوم پزشکی و علوم انسانی در جهت توانمندسازی و مهارت آموزش فراگیران و متقاضیان فعالیت می‌کند.

حسینی ادامه داد: همچنین پکیج‌های آموزشی متنوعی ویژه مخاطبین سنین مختلف آماده کرده‌ایم تا فراگیران بتوانند با انتخاب هر یک از این پکیج‌های آموزشی مهارت‌های لازم برای ورود به بازارکار را به دست بیاورند و کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند.

حسینی افزود: این ظرفیت در اختیار اعضای سازمان و اعضای باشگاه پیام و خانواده‌های آنان است و می‌توانند از آموزش‌های کوتاه مدت و مهارت محور جهاد دانشگاهی بهره‌مند شوند.

در ادامه این دیدار یاسر شریفی مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی شعبه استان قم به معرفی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه اشتغال و تجاری سازی و فناوری در استان قم پرداخت و گفت: مرکز نوآوری و شتابدهی جهاد دانشگاهی قم با جذب ایده‌های مناسب در قالب تیم‌های استارتاپی در استان و با ارائه مشاوره و آموزش‌های لازم و کمک به تیم سازی و کار گروهی ایده هایی که قالبیت توسعه و مقیاس پذیری بازار و تجاری سازی داشته باشد را تبدیل به محصول می‌کند و به بازار اتصال می‌دهد.

شریفی ادامه داد: این مرکز خدمات متنوعی از جمله تأمین فضای اشتراکی برای واحدها، تیم‌های فناور، هدایت شغلی و ارائه مشاوره‌های عمومی و تخصصی، برگزاری پیش رویداد و رویدادهای نوین کارآفرینانه جهت شناسایی و توانمندسازی افراد علاقمند و مستعد را ارائه می‌دهد.

شریفی همچنین با اشاره به سابقه فعالیت‌های دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی استان قم گفت: دو طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سپرست خانوار و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان قم اجرا شده است که در این طرح‌ها پس از شناسایی خوشه‌های شغلی و توانمندسازی و مهارت آموزی متقاضیان، اتصال به بازار متقاضیان به واسطه اتصال به پیشران‌های طرح و صاحبین تولید و بازار در استان قم صورت گرفته است.

شریفی گفت: همچنین مرکز مشاوره شغلی و خدمات کارآفرینی جهاد دانشگاهی استان قم این ظرفیت را دارد تا در حوزه مشاوره‌های عمومی و تخصصی و نیز خدمات کارآفرینی از جمله نوشتن طرح‌های اقتصادی و تجاری و امکان سنجی بازار بتواند به اعضای سازمان و نیز اعضای باشگاه خدمات مناسبی ارائه نماید.

در ادامه این دیدار: دکتر عباسی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پیام گفت: این باشگاه وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و جزو باشگاه‌های بزرگ کشور است و خدمات آن قابل ارائه به تمامی استان‌های کشور است و علاوه بر فعالیت‌های ورزشی اخیراً فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه فرهنگی انجام می‌دهد.

عباسی گفت: جهاد دانشگاهی یکی از مولودهای انقلاب اسلام است و نقطه مثبت در مجموعه جهاد دانشگاهی در همه دوران‌ها استفاده از نیروی انسانی خلاق، جوان و مؤمن است. این نهاد انقلابی همواره یک سرو گردن بالاتر از بقیه دستگاه‌ها فعالیت کرده است و همواره اقدامات و فعالیت‌های به روز در این مجموعه انجام می‌شود.

عباسی افزود: خدمات جهاد دانشگاهی در کشور بسیار فراگیر و گسترده است و با توصیفاتی که همکاران در استان قم داشتند به ویژه در حوزه استارتاپ‌ها و رویدادها و حوزه‌های آموزش‌های مهارتی دستاوردهای خوبی ایجاد شده است.

عباسی گفت: ما در مجموعه‌های تحت نظارت خود نیاز به افزایش مهارت و توانمندسازی اعضا داریم و به ویژه در حوزه زبان انگلیسی و حوزه فناوری و مهارت‌های کامپیوتر که در این راستا جهاد دانشگاهی با سبقه تخصصی و علمی که دارد می‌تواند در این زمینه به ما کمک نماید.

عباسی افزود: همچنین باتوجه به موقعیت جغرافیایی که استان قم دارد و ویژگی‌ها وظرفیت‌های این استان و پتانسیلی که جهاد دانشگاهی استان قم دارد این آمادگی وجود دارد که بتوانیم تفاهم نامه‌ای با این نهاد منعقد کنیم.

عباسی ادامه داد: مجموعه جهاد دانشگاهی بسیار ارزشمند است و این ارزش مرهون تلاش نیروهای متعهد این مجموعه است که با عشق و علاقه و با انگیزه بالا فعالیت می‌کنند و این مزیت این نهاد انقلابی است.


نظر شما :